O klubu

Leteckomodelářský klub okolo zajištěné louky na letiště Jiřice byl založen Ladislavem Farkou a ostatními modeláři v roce 2006 a posléze byl i zaregistrován s přidělenou licencí SZM číslo 64. Postupně začalo budování letištního zázemí, boudy a ochranných sítí. Na plochu byla zavedena elektřina, což usnadnilo veškeré práce i modelářský provoz.

Mimo vlastního poletování na letišti pořádáme pro ostatní kolegy modeláře jarní otevírání a podzimní zavírání nebe, od roku 2009 pravidelně „Jiřickou Show“ pro veřejnost a naši členové jsou často oslovování pro statické i letecké ukázky na různých akcích a výstavách. Rovněž pořádáme příležitostné výstavy leteckých modelů v nedalekém Humpolci.

V roce 2016 byl pozemek letiště členy modelářského klubu zakoupen a jako subjekt registrován coby Modelářské letiště Jiřice, z.s.
Na začátku sezóny 2018 jsme vybudovali nové zázemí – stará bouda s pergolou byla zbourána a namísto ní postavena moderní klubovna s kuchyňkou, skladovacími prostory  a krytým posezením. Práce na zvelebování celého zázemí samozřejmě probíhají průběžně.

V současnosti provozuje modelářskou činnost pod hlavičkou spolku Modelářské letiště Jiřice kolem 30 modelářů. Na podzim 2023 jsme poprvé zorganizovali polétání s maketami větroňů nazvané Jiřické aerovleky.

Od 1. 1. 2024 získal spolek Modelářské letiště Jiřice Oprávnění k provozu bezpilotních systémů v rámci klubů a sdružení leteckých modelářů podle Článku 16 prováděcího nařízení komise (EU) 2019/947.