O klubu

Leteckomodelářský klub okolo zajištěné louky na letiště Jiřice byl založen Ladislavem Farkou a ostatními modeláři v roce 2006 a posléze byl i zaregistrován s přidělenou licencí SZM číslo 64. Postupně začalo budování letištního zázemí, boudy a ochranných sítí. Na plochu byla zavedena elektřina, což usnadnilo veškeré práce i modelářský provoz.
Mimo vlastního poletování na letišti pořádáme pro ostatní kolegy modeláře jarní otevírání a podzimní zavírání nebe, od roku 2009 pravidelně „Jiřickou Show“ pro veřejnost a naši členové jsou často oslovování pro statické i letecké ukázky na různých akcích a výstavách. Rovněž pořádáme příležitostné výstavy leteckých modelů v nedalekém Humpolci.
V roce 2016 byl pozemek letiště členy modelářského klubu zakoupen a jako subjekt registrován coby Modelářské letiště Jiřice, z.s.
Na začátku sezóny 2018 jsme vybudovali nové zázemí – stará bouda s pergolou byla zbourána a namísto ní postavena moderní klubovna s kuchyňkou, skladovacími prostory  a krytým posezením.
Práce na zvelebování celého zázemí samozřejmě probíhají průběžně.
V současnosti provozuje modelářskou činnost pod hlavičkou LMK Jiřice kolem 25 modelářů. Připravujeme rovněž další akce, mezi něž se zařadí modelářské aerovleky a setkání historických a retro modelů.